Teknoloji
Giriş Tarihi : 27-07-2021 07:36   Güncelleme : 27-07-2021 07:36

13 – 14 Temmuz AOSB Yeşil Mutabakat ve Sürdürülebilirlik Çalıştayı Gerçekleştirildi!

AOSB Yeşil Mutabakat ve Sürdürülebilirlik Çalıştayı 13 Temmuz  ilk gününde AOSB Bölge Müdürümüz Sayın Ersin AKPINAR’ın açılış konuşmasıyla başlamış olup, AOSB olarak Yeşil Mutabakat adına neler yaptık, neler yapabiliriz konularından bahsetti

13 – 14 Temmuz AOSB Yeşil Mutabakat ve Sürdürülebilirlik Çalıştayı Gerçekleştirildi!

AOSB Yeşil Mutabakat ve Sürdürülebilirlik Çalıştayı 13 Temmuz  ilk gününde AOSB Bölge Müdürümüz Sayın Ersin AKPINAR’ın açılış konuşmasıyla başlamış olup, AOSB olarak Yeşil Mutabakat adına neler yaptık, neler yapabiliriz konularından bahsetti.

Ardından AOSB Proje Destek Ofisi Koordinatörü ve ATÜ TTO Müdürü  Sayın Doç. Dr. Tuğçe DEMİRDELEN Yeşil mutabakat ve sürdürülebilirlik ile ilgili firmaların yapması gerekenleri ve üniversitelerin bu konuda desteğinin önemli rol oynayacağı proje destek ofisi ve teknoloji transfer ofisi olarak süreçte aktif rol oynayacaklarını ifade etti.

Kadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi Direktörü  Sayın Prof. Dr. Volkan EDİGER yapmış olduğu sunumla Yeşil Mutabakat’ın oluşma süreci, Dünya’da uygulanabilirliği ve öneminden bahsederek tebrübelerini bizlerle paylaştı.

Shura Enerji Merkezi Kıdemli Enerji Analisti  Sayın Yael TARANTO’ya online bağlanarak yapmış olduğu sunumlarla Yeşil Mutabakat ve Sürdürülebilirliğin öneminden bahsetti.

Son olarak TUBİTAK MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü Uzman Araştırmacı Sayın Dr.Recep PARTAL’ınyapmış olduğu sunumlarla özellikle sanayicilerimiz ne gibi önlemler alarak yeşil OSB’ye katkıda bulunabilirler ve uzun sürede ne gibi kazançlar sağlanabilir konularını bahsedildi.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu bu ilk çalıştay ile Yeşil Mutabakat adına verimli ve güzel bir toplantı gerçekleştirildi.

Yeşil Mutabakat ve Sürdürülebilirlik Çalıştayının ilk gününde yuvarlak masa toplantısı düzenlendi!

AOSB Bölge Müdürü Ersin AKPINAR, AOSB Proje Destek Ofisi Koordinatörü Doç.