Ekonomi
Giriş Tarihi : 10-06-2021 23:34   Güncelleme : 10-06-2021 23:34

7 Haziran “Dünya Gıda Güvenliği Günü” Kutlu Olsun

​FAO (Gıda ve Tarım Örgütü) ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü)’nün 20 Aralık 2018’de almış olduğu kararla 7 Haziran “Dünya Gıda Güvenliği Günü” olarak kabul edilmiştir

7 Haziran “Dünya Gıda Güvenliği Günü” Kutlu Olsun

​FAO (Gıda ve Tarım Örgütü) ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü)’nün 20 Aralık 2018’de almış olduğu kararla 7 Haziran “Dünya Gıda Güvenliği Günü” olarak kabul edilmiştir.

Gıdanın; tarladan sofraya, çiftlikten çatala kadarki sürecinde Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce gıda güvenliğinin teminatı olarak almış olduğumuz sorumluluğun farkındayız ve görevimizi layıkıyla yerine getirebiliyor olmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

Bu yıl 3. kez kutlayacağımız 7 Haziran Dünya Gıda Güvenliği Gününde; kırmızı et, beyaz et, süt, bal, yumurta ve bunların işlenmiş ürünlerini sağlıklı bir şekilde tüketebiliyor olmamızı sağlayan, sağlıklı hayvan ve güvenilir hayvansal gıda üretiminin baş kahramanları olan veteriner hekim arkadaşlarımızı özverili çalışmalarından dolayı kutluyoruz.

20-23 Temmuz 2021 tarihleri arasında idrak edeceğimiz kurban bayramında keseceğimiz kurbanlık hayvanların sağlıklı, evlerimize girdiğinde ise güvenilir gıda olarak tüketilebilmesinin, 7/24 sahada olan ve cansiperane çalışan veteriner hekimlerin sayesinde olduğu gerçeği unutulmamalıdır.

Sağlıklı hayvan, güvenilir hayvansal gıda ve dolayısıyla halk sağlığı için mücadele eden veteriner hekim, gıda mühendisi, ziraat mühendisi ve tüm paydaşlarımızın “7 Haziran Dünya Gıda Güvenliği Günü” kutlu olsun.