Gündem
Giriş Tarihi : 09-08-2021 15:18   Güncelleme : 09-08-2021 15:18

AÇIK HAVADA MİNDERDE SİNEMA GÜNLERİ BAŞLIYOR

Yüreğir Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’müzün geçen yıl pandemi süreci ile birlikte hayata geçirdiği, Adana’mızda yaz akşamlarının vazgeçilmezi olan ‘Arabada Sinema Günleri’ etkinliğinden sonra ‘Açık Havada Minderde Sinema’ bugün (29

AÇIK HAVADA MİNDERDE SİNEMA GÜNLERİ BAŞLIYOR

Yüreğir Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’müzün geçen yıl pandemi süreci ile birlikte hayata geçirdiği, Adana’mızda yaz akşamlarının vazgeçilmezi olan ‘Arabada Sinema Günleri’ etkinliğinden sonra ‘Açık Havada Minderde Sinema’ bugün (29.07.2021) 15 Temmuz Şehitler Parkında saat 20.00’de Yılmaz Güney’in ödüllü filmi ‘Yol’ filmiyle başlıyor.
Senaryosu Yılmaz Güney tarafından yazılan ve Şerif Gönen tarafından yönetilen ‘Yol’ filmi Yılmaz Güney’in en iyi filmi olarak biliniyor. Film 1982 Cannes Film Festival’inde büyük ödül Altın Palmiyeyi kazanmıştır. Bu ödül sinema tarihinde kazanılan önemli ödüllerden bir olarak kabul ediliyor. Film izlemeye gelen vatandaşlara Yüreğir Belediyesi ekipleri gazoz, patlamış mısır ve çekirdek ikram edecek.
Yüreğir’de sosyal ve kültürel etkinliklere büyük önem verdiklerini belirten Başkan Fatih Mehmet Kocaispir ‘Arabada sinema etkinliğimizden sonra şimdi de açık havada minderde sinema etkinliğini başlatıyoruz. Kaliteli ve güzel filmleri farklı ortamlarda vatandaşlarımızın izlemesini sağlayacağız. Sinemayı vatandaşımızın ayağına götürüyoruz. Sinema izlemeye gelen vatandaşlarımıza gazoz, patlamış mısır ve çekirdek ikram edeceğiz. Bütün vatandaşlarımızı aileleri ile birlikte her Perşembe günü açık havada minderde sinema günlerine bekliyoruz.’ diyerek bütün vatandaşları sinema izlemeye davet etti.
Tarih:29 Temmuz Perşembe (Bugün)
Saat: 20.00
Yer: Atakent Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Parkı