Ekonomi
Giriş Tarihi : 31-01-2022 22:25   Güncelleme : 31-01-2022 22:25

Adana Milletvekili Abdullah DOĞRU, Bakanlık Kurumlarında İncelemede Bulundu

Adana Milletvekili Abdullah DOĞRU, Bakanlık Kurumlarında İncelemede Bulundu

Adana Milletvekili Abdullah DOĞRU, Bakanlık Kurumlarında İncelemede Bulundu

​AK Parti Adana Milletvekili Abdullah DOĞRU, Adana İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali TEKİN’i ziyaret etti. Ziyaret sonrası Milletvekili DOĞRU, İl Müdürü TEKİN ile bakanlığımıza bağlı Biyolojik Mücadele Araştırma Enstitüsü ve Gıda Kontrol Laboratuvarında incelemede bulunarak kurum müdürlerinden bilgi aldı.

İl Müdürü Muhammet Ali TEKİN’i makamında ziyaret eden AK Parti Adana Milletvekili Abdullah DOĞRU, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında bilgi aldı. Tarım kenti Adana’nın tarım kuruluşlarının büyük sorumluluğunu sırtladığını belirten DOĞRU, daha sonra İl Müdürü Muhammet Ali TEKİN ile birlikte Adana Biyolojik Mücadele Enstitüsü Müdürlüğü’ne geçerek, Enstitü Müdürü Miraç YAYLA ve müdür yardımcıları ile birlikte laboratuvar ve araştırma seralarını gezdi. Burada da yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan DOĞRU, Adana bölgesinin tarımsal mücadelede önemli bir noktada olduğunu belirterek enstitüye, yenilikleri yayma noktasında büyük görev düştüğünü ifade etti.

Milletvekili DOĞRU buradaki ziyaretin ardından İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali TEKİN ile Adana Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğünü de ziyaret etti. Burada Laboratuvar Müdürü Ali TOPAL tarafından karşılanan Doğru, analiz laboratuvarlarını gezerek kurum müdürü ve teknik personelden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.