Adana Haber
HV
27 KASIM Pazar 19:06

Adana Tarım ve Orman İl Müdürü Muhammet Ali TEKİN, Katıldığı Çiftçi Buluşmasında Bakanlığımız Tarafından Yüzde 75’i Hibe Olarak Verilen Bahçeleri İnceledi

​Adana Tarım ve Orman İl Müdürü Muhammet Ali TEKİN,

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-09-2022 20:40   Güncelleme : 29-09-2022 20:40
Adana Tarım ve Orman İl Müdürü Muhammet Ali TEKİN, Katıldığı Çiftçi Buluşmasında Bakanlığımız Tarafından Yüzde 75’i Hibe Olarak Verilen Bahçeleri İnceledi

​Adana Tarım ve Orman İl Müdürü Muhammet Ali TEKİN, Sarıçam ilçesi Mustafalar Mahallesinde muhtar ve çiftçilerle biraraya gelerek, bakanlığımızca yüzde 75 hibe verilerek kurulan sert çekirdekli meyve bahçelerinde incelemelerde bulundu.

Mustafalar Mahallesindeki muhtar, çiftçi buluşmasına Milletvekilleri Abdullah DOĞRU, Ahmet ZENBİLCİ, Sarıçam Kaymakamı Müfit GÜLTEKİN ve Orman Bölge Müdürü Mahmut YILMAZ da katıldı. Tarım, orman ve hayvancılık konusundaki taleplerini, sorunlarını dile getiren muhtar ve üreticileri dinleyen Milletvekili Abdullah DOĞRU ile Ahmet ZENBİLCİ, konuların takipçisi olacaklarını belirtirken, İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali TEKİN de bakanlığın dijital dönüşüm yaşadığını ve yeni uygulama ile 2023 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularının 31 Aralık 2022 tarihinde sona ereceğini ifade etti.

Daha sonra üretici Kerim BİGA’nın 30 dekarlık şeftali bahçesini Kaymakam Müfit GÜLTEKİN ile birlikte gezen İl Müdürü TEKİN, üreticiden bahçesi ile ilgili bilgi aldı. Geçen yıl Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yüzde 75 hibesi ile kurulan ve üretici tarafından yüzde 25’i karşılanan bahçenin gelişiminin memnuniyet verici olduğunu belirten İl Müdürü TEKİN, “Amacımız sert çekirdekli meyveciliği özellikle kuzey ilçelerimize doğru geliştirmek. Bakanlığımız bu bahçenin yüzde 75’ini hibe olarak verdi. Şeftali dikimi yapılmıştı. Üreticimiz üzerine düşeni yaparak bakımını gayet güzel yapmış. Bu tür projelerimiz devam edecek” şeklinde konuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi