Gündem
Giriş Tarihi : 02-07-2021 00:07   Güncelleme : 02-07-2021 00:07

Ahi Evran Rektör Karakaya Ankara Bilim Üniversitesinde AYDEP ve Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemimizi Anlattı

Uzaktan eğitimde model olan ve öğrenme hakkını güvence altına alan Ahi Yeterliğe Dayalı Eğitim Yönetim Sistemimiz (AYDEP) ve Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemimiz Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof

Ahi Evran Rektör Karakaya Ankara Bilim Üniversitesinde AYDEP ve Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemimizi Anlattı

Uzaktan eğitimde model olan ve öğrenme hakkını güvence altına alan Ahi Yeterliğe Dayalı Eğitim Yönetim Sistemimiz (AYDEP) ve Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemimiz Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya tarafından Ankara Bilim Üniversitesi Senatosuna tanıtıldı. 30 Haziran 2021 tarihinde Ankara Bilim Üniversitesinde gerçekleşen toplantıya Ankara Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Demir ve  senato üyeleri katıldı.

Rektör Karakaya: “Kalite Yönetim Sistemimizin Örnek Olmasından Mutluyuz”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kalite Yönetim Sistemimizin ülkemizin yükseköğretim sistemine kalite getirmek için ortaya çıkan bir yazılım oluğunu kaydetti. Ahi Evran Üniversitemizin kalite süreçlerinde geldiği noktanın kendilerini çok memnun ettiğini söyleyen Rektör Karakaya, kalitenin en kapsamlı şekilde uygulanacağı alanlardan birinin eğitim olduğunu vurguladı. Kalite Yönetim Sisteminin yayılımını sağlamak ve sistemi etkin bir şekilde uygulamak amacıyla Üniversite Kalite Komisyonuna bağlı alt komisyonlar oluşturulduğunu ifade eden Prof. Dr. Vatan Karakaya, Süreç Yönetim Modeli ve Risk Yönetim Modeline ilişkin bilgileri de katılımcılarla paylaştı.

Rektör Karakaya: “AYDEP Türk Yükseköğretiminin Geleceği İçin Tasarlanmış Bir Model”

AYDEP’in Türk Yükseköğretim sisteminin geleceği için tasarlanmış bir model olduğunu anlatan Rektör Karakaya, AYDEP’in yüz yüze veya uzaktan eğitimde yeterliğe dayanan bir sistem olduğunu da belirtti. AYDEP’in akreditasyon için öngörülen tüm standartları karşılayan bir altyapıya sahip olduğunu ifade eden Rektör Karakaya sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu proje bizler için çok önemliydi ve bugün bu projenin hayata geçmiş olması bizleri çok mutlu ediyor. Çözüm odaklı ve işlevsel bir yapıda, düzenli ve sağlıklı işleyen bir sistemle öğrencilerimizin emeklerini koruyoruz. Onların tüm bilgilerini ve emeklerini güvenle saklayan bu sistemle öğrencilerimizin uzaktan eğitimde yeterliğini ölçebiliyoruz.”

Rektör Karakaya: “AYDEP ile Kaliteyi Eğitime Yansıtıyoruz”

Ahiliğin merkezi olan Kırşehir’de Ahiliğin temel ilkeleri arasında yer alan kalitenin AYDEP ile birlikte eğitime de yansıdığını anlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya, kadim medeniyetimizin bize sunduğu değerleri korumak için durmadan çalıştıklarını söyledi. Geleceğe donanımlı ve kaliteli bireyler yetiştirmek için üniversitemizin her alanda yenilikler yapmaya devam edeceğini sözlerine ekleyen Rektör Karakaya, AYDEP ile uzaktan eğitimde model olarak bu tanıtımları gerçekleştiriyor olmanın kendilerini çok mutlu ettiğini sözlerine ekledi.

Sunumların yapılması ve soruların cevaplanmasının ardından Ankara Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Demir, Rektör Karakaya’yı böylesi özgün bir model geliştirmelerinden dolayı tebrik etti.