Teknoloji
Giriş Tarihi : 21-04-2022 18:43   Güncelleme : 21-04-2022 18:43

AOSB 2. ULUSAL SANAYİ ODAKLI AR-GE VE İNOVASYON PROJE YARIŞMASI SONUÇLANDI

AOSB 2. ULUSAL SANAYİ ODAKLI AR-GE VE İNOVASYON PROJE YARIŞMASI SONUÇLANDI AOSB 2. Ulusal Sanayi Odaklı Ar-Ge ve İnovasyon Proje Yarışması Sonuçlandı AOSB Bölge Müdürü Akpınar; “Yarışmamıza 164 proje sunan tüm katılımcılarımızı

AOSB 2. ULUSAL SANAYİ ODAKLI AR-GE VE İNOVASYON PROJE YARIŞMASI SONUÇLANDI

AOSB 2. Ulusal Sanayi Odaklı Ar-Ge ve İnovasyon Proje Yarışması Sonuçlandı

AOSB Bölge Müdürü Akpınar; “Yarışmamıza 164 proje sunan tüm katılımcılarımızı tebrik ediyorum”

“Ulusal çaptaki yarışmamız üniversite-sanayi iş birliğinin bir parçasıdır”

Bilgi birikimini üretime dönüştürebilmenin en önemli yollarından biri olan üniversite-sanayi iş birliği ile bilimsel, teknolojik ve ekonomik gelişimine katkı sunan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Bölge Müdürlüğü Müdürlüğü tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen Ulusal Sanayi Odaklı Ar-Ge ve İnovasyon Proje yarışması sonuçlandı.

AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, yarışmanın amacının; yeni teknoloji ve metotların sanayiye kazandırılması, Ar-Ge ve İnovasyon kültürünün yaygınlaşması, üniversite-sanayi iş birliğinin güçlenmesi, Ar-Ge ve İnovasyon çalışmalarında yeni ortaklıkların başlatılması, Ar-Ge ve İnovasyon fikirlerinin sunulup hayata geçirilebileceği bir platform sağlanması olduğunu bildirdi.

Akpınar, ulusal çaptaki yarışmaya bu yıl 164 proje ile başvuru yapıldığını belirterek,

“Türkiye çapında Akademik/Lisansüstü Mezun – Lisans Mezun / Lisansüstü Öğrenci ve Lisans Öğrenci kategorilerinde gerçekleşen yarışma için başvuran projelerin değerlendirilmesi konusunda uzman akademisyenler ve ilgili firma temsilcileri tarafından kör hakem etik kurallarına uygun olarak yapıldı.