Teknoloji
Giriş Tarihi : 10-06-2021 23:34   Güncelleme : 10-06-2021 23:34

AOSB Elektromekanik Kümelenme İşbirliği Yüzde 100 Yerli Üretime Dönüştü

Kümelenme çalışmalarının öncüsü AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar ve AOSB Proje Destek Ofisi Koordinatörü Doç

AOSB Elektromekanik Kümelenme İşbirliği Yüzde 100 Yerli Üretime Dönüştü

Kümelenme çalışmalarının öncüsü AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar ve AOSB Proje Destek Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen, AOSB Elektromekanik Kümelenmede yer alarak, birbirlerini tamamlayıcı ürünleriyle yüzde 100 yerli üretim yapan firmaları tebrik ettiler.

AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, “AOSB Elektromekanik Kümelenmemizin katma değeri yüksek firmalarımızdan olan Emre Makina, Digikon Otomasyon ve Aslanlar Makina firmalarının iş birliği protokolü neticesinde, %100 yerli ve milli kaynaklardan yapılmış olan’ Tam Otomatik Tel Çekme Hattı’’ makinası imal edildi. Bu bir başlangıç. İlerleyen dönemde tüm kümelenme faaliyetlerimizden böylesine güzel sonuçlar alacağımızı umut ediyoruz” dedi.

Emre Makine kurucusu İsa Tuzcu, “ AOSB Elektromekanik Kümelenmenin iş birliğine olan inancımız ile yola çıkarak, yer ve milli imkanlarla üretmiş olduğumuz makinanın ulusal/uluslar arası pazarda ses getireceğini inanıyoruz” dedi.

Digikon Otomasyon kurucu ortağı Ahmet Emre Göküş “Katma değeri yüksek firmaları bir araya getiren AOSB Elektromekanik Kümelenmenin bu denli aktif olması ve bu iş birlik sayesinde üretmiş olduğumuz makinaya otomasyon kontrolü için yazılım entegre ederek ürün ortaya çıkardık” diye konuştu.

KATMA DEĞERİ YÜKSEK PROJELER HAZIRLANACAK

Aslanlar Makina Kurucusu Cabbar Avcı, “Yapmış olduğumuz bu işbirliği sayesinde ortaya çıkmış olan bu makine, Dünya’nın her yerine ihracatının yapabileceğimiz seviyede ve kalitededir.