Teknoloji
Giriş Tarihi : 11-06-2021 04:09   Güncelleme : 11-06-2021 04:09

AOSB KUZEY REN-VESTFALYA EYALETİ İLE TANIŞTI.

AOSB Proje Destek Ofisi’nin organize etmiş olduğu, Proje Destek Ofisi Koordinatörü Doç

AOSB KUZEY REN-VESTFALYA EYALETİ İLE TANIŞTI.

AOSB Proje Destek Ofisi’nin organize etmiş olduğu, Proje Destek Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Tuğçe DEMİRDELEN ile Proje Uzmanı Merve BÜYÜKÇERÇİ’nin moderatörlüğünde, bölge ve kümelerimizdeki firmalarımızın rekabet gücünü artırmak ve ihracat pazarlarını genişletmek amacıyla Düsseldorf, Köln, Duisburg, Essen şehirlerinin de içinde bulunduğu Almanya – Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Dış Ticaret ve Yatırım Destek Ajansı ile işbirliği kurularak sanayicilerimiz için çevrimiçi bilgilendirme semineri düzenlendi.

AOSB Bölge Müdürü Ersin AKPINAR, Düsseldorf Başkonsolosu Ayşegül Gökçen KARAARSLAN, Düsseldorf Ticari Ataşesi Anıl Gürtuna KAYA, Almanya – Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Dış Ticaret ve Yatırım Destek Ajansı Türkiye Temsilcilik Müdürü Dr. Adem AKKAYA’nın konuşmaları ve alanında uzman kişilerin sunumları ile gerçekleşen toplantıda AKKAYA, ajansın resmi Türkiye temsilciliği olarak, yurt dışında şirketleşip işlerini Avrupa’ya taşımak isteyen Türk iş insanlarına bölgedeki yatırımlar konusunda ücretsiz olarak rehberlik ve bürokratik destek veren bir Alman kamu kurumu olduklarının üzerinde durdu.

Kuzey Ren-Vestfalya’nın, Türkiye pazarında başarılı bir şekilde faaliyet gösterip yurtdışında da var olmak ve pazar kazanmak isteyen Türk firmaları için Avrupa’ya mükemmel bir çıkış kapısı teşkil etmekte olduğu ile ilgili hususlar vurgulanırken, bir pazar ve ticaret bölgesi olarak Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti tanıtılarak, burada gerçekleştirilecek bir yapılanmanın firmalara sağlayacağı stratejik avantajlar üzerinde duruldu.