Teknoloji
Giriş Tarihi : 09-09-2021 15:28   Güncelleme : 09-09-2021 15:28

AOSB PROJE DESTEK OFİSİ’NİN ANKARA ÇIKARMASI

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) faaliyet gösteren ve global pazarda yerini almak isteyen firmaları teşvik, hibe ve destek programlarından faydalandırarak özgün ve doğru projeler üretmeleri için arayüz oluşturma misyonu ile hizmet veren AOSB Proje Destek Ofisi ekibi, Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi

AOSB PROJE DESTEK OFİSİ’NİN ANKARA ÇIKARMASI

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) faaliyet gösteren ve global pazarda yerini almak isteyen firmaları teşvik, hibe ve destek programlarından faydalandırarak özgün ve doğru projeler üretmeleri için arayüz oluşturma misyonu ile hizmet veren AOSB Proje Destek Ofisi ekibi, Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürlüğü Proje Destek Ofisi Koordinatörü ve Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi  (TTO) Müdürü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen, TTO Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Abdurrahim Dal ve Proje Uzmanı Özkan Özbek, Ankara’da Resmi Kurum/Kuruluş ve Bakanlık ziyaretlerinde bulunup, AOSB Proje Destek Ofisi’nce yürütülen faaliyetler ve AOSB Proje Destek Ofisi , ATU TTO ve AOSB Kuluçka Merkezi İşbirlikleri, projeler ve faaliyetler hakkında bilgi aktarımında bulundular.

OSTİM TEKNOPARK

Bir dizi temaslar kapsamında ilk olarak OSTİM TEKNOPARK ziyaret eden ekip, Teknopark Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar, Teknopark Proje Uzmanı Elif Üzen, Teknopark Proje Uzmanı Cihan Akın Gürsoy ve OSTİM Medikal Kümelenme Koordinatörü Nilsu Bozdemir ile görüştü.

OSTİM Teknopark’ta gerçekleşen toplantıda,  AOSB’de kurulacak Kuluçka Merkezi konusunda Mentörlük ve işbirlikleri konusunda AOSB-OSTİM ve ATU TTO-OSTİM arasında İşbirliği Protokolü imzalanması kararı alındı.

KULUÇKA MERKEZİ BİNASINDA İNCELEME

OSTİM’de yeni kurulan İNO14 Kuluçka Merkezi binasını da gezen ekip,  AOSB’de kurulacak Kuluçka Merkezi tasarımı konusunda görüş alışverişinde bulundu, bu merkezdeki deneyimler konusunda bilgi sahibi oldu.

KOSGEB GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

KOSGEB Genel Müdürlüğü’ne gerçekleştirilen ziyarette ise KOSGEB AR-GE ve Teşvikler Müdürü Mehmet Fatih Aydın, KOBİ Uzmanı Kadir Dikili ve KOBİ Uzmanı Kamil Akpınar tarafından konuk edilen Proje Destek Ofisi ekibi, AOSB PDO ve ATU TTO hakkında bilgilendirmede bulunarak,  KOSGEB Temsilciliği olarak verilen hizmetleri anlattılar.

Proje Destek Ofisi ekibine burada KOSGEB yetkilileri tarafından TEKMER (Teknoloji Merkezi) Desteği kapsamında sunum yapılarak bilgi verildi.

Toplantı, AOSB firmalarının KOSGEB süreçlerinin daha etkin ilerlemesi adına oldukça verimli geçti.

TİCARET BAKANLIĞI

Ticaret Bakanlığı’na gerçekleştirilen ziyarette ise, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdür Yardımcısı Musa Demir ile görüşme sağlandı.  Burada da, AOSB PDO ve ATU TTO tanıtımı sunularak, yapılan ve yapılması planlanan projeler anlatıldı.  Ekip, AOSB firmalarının Ticaret Bakanlığı Desteklerinden faydalanma oranının artması konusunda Genel Müdür Yardımcısı Musa Demir ile istişarede bulundu.

HUAWEI  ICT AKADEMİ İŞBİRLİĞİ

Ekip, AOSB’de kurulacak Kuluçka Merkezi’nin dijital altyapısı konusu, oluşabilecek sponsorluk ve iş birliği konuları hakkında istişarede bulunmak üzere HUAWEI ICT Akademi Müdürü Kübra Harput ile de görüşme sağladı.

AOSB PDO ve ATU TTO ortaklığında yapılan işler ve projelerin sunumu konusunda bilgiler verilen görüşmede, yapılması düşünülen iş birliği ve Mentörlük konularında gerekli altyapı ve istişarelerin protokole dökülmesi konusunda karar alındı.

ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ PROJELERİNİN DAHA ETKİN İLERLEMESİ HUSUSUNDA TÜBİTAK-TEYDEB’E ZİYARET

TUBİTAK-TEYDEB kurumuna yapılan ziyarette,  TEYDEB Başkanı Mehmet Aslan, Başkan Yrd.