Teknoloji
Giriş Tarihi : 10-07-2021 19:27   Güncelleme : 10-07-2021 19:27

AOSB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu yeni mezunlarını uğurladı

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü: “GENÇLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ” Çukurova Üniversitesi (Ç

AOSB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu yeni mezunlarını uğurladı

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü:

“GENÇLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Çukurova Üniversitesi (Ç.Ü.) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun 2020-2021 akademik yılı mezunları için tören düzenlendi. Pandemi önlemleri kapsamında düzenlenen törende, dereceye giren öğrenciler 80 öğrenci adına kep fırlatarak mezuniyet coşkusunu yaşadı.  AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, derece ile mezun olan öğrencilere hediyelerini vererek tebrik etti. Sütcü yaptığı konuşmada, gençlerin her zaman destekçisi olduklarını belirterek mezun olan tüm öğrencileri kutladı.

AOSB Bölge Müdürlüğü Seyhan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen mezuniyet törenine Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel,  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz, Prof. Dr. İlter Ünlükaplan, Prof. Dr. Süha Berberoğlu, AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Nigar Yarpuz Bozdoğan, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Tekstil Teknolojisi Programı okul birincisi Sami Enes Eroğlu bir konuşma yaparak başarısında payı olan ailesine ve öğretmenlerine teşekkür etti.

 “MYO, HEM ÖĞRENCİLER HEM DE SANAYİCİLER İÇİN BİR FIRSAT”

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, törende yaptığı konuşmada, AOSB yerleşkesinde bulunan ve Çukurova Üniversitesi‘ne bağlı eğitim-öğretim veren Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun hem öğrenciler hem de sanayiciler için fırsat olduğunu belirtti.

Okulun, akademik kadroları ve modern altyapısıyla güçlü bir temel eğitim imkânı sunduğunu vurgulayan Başkan Sütcü, “MYO’da nitelikli elemanlar yetiştirildiğine olan inancımız tam.