Ekonomi
Giriş Tarihi : 03-05-2022 19:49   Güncelleme : 03-05-2022 19:49

BAKANIMIZ KİRİŞÇİ ADANA’DA BAYRAMLAŞMA PROGRAMINA KATILDI

BAKANIMIZ KİRİŞÇİ ADANA'DA BAYRAMLAŞMA PROGRAMINA KATILDI

BAKANIMIZ KİRİŞÇİ ADANA’DA BAYRAMLAŞMA PROGRAMINA KATILDI

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi Adana’da Ramazan Bayramı bayramlaşma programına katıldı.

Arefe günü Adana’ya gelen Bakan Kirişçi, Şırnak’ta şehit olan Jandarma Teğmen İsmail Can Akdeniz’in, Yumurtalık ilçesi Hamzalı Mahallesi’ndeki cenaze törenine katıldı. Şehit teğmen Akdeniz’in kabrine toprak koyan, tabutun sarıldığı Türk bayrağını öperek babasına teslim eden Bakan Kirişçi, taziye çadırında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte dua okudu. Şehit cenazesi sonrası günü Adana’da DSİ tesislerinde geçiren Bakan Kirişçi, bayramın ilk günü 75. Yıl Sanat Galerisinde düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.

Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, Milletvekilleri Tamer Dağlı, Müzeyyen Şevkin, askeri ve mülki erkan, kent protokolünün, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katıldığı bayramlaşma programına Adana İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin ile birlikte müdür yardımcıları, şube müdürleri, ilçe müdürleri de katıldı.

Gazetecilere burada açıklamalarda bulunan Bakan Kirişçi, önümüzdeki günlerde Türkiye açısından umut verici gelişmeler olmasını beklediğini belirterek, “Bugünlerde yağış dolayısıyla ülkemizin farklı yönlerinde bizim kendi tarım alanlarımızı ilgilendiren hususlarda bazı eksiklikler bazı yağışlardan kaynaklı olumsuzluklar olabiliyor. Ama bunlar ülkemizin genel üretimini sarsacak boyutta olmayıp, her zaman olduğu gibi beklenilen durumlardır. Daha büyük felaketlerden Allah bizi ve bütün varlıklarını muhafaza eylesin. İnşallah önümüzdeki günlerde ülkemiz açısından çok daha güzel, çok daha umut verici gelişmeler olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” diye konuştu.

Bayramlaşma programında Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı kuruluşların temsilcileri ile ayrı ayrı ve toplu olarak günün anısına fotoğraf çektiren Bakan Kirişçi’ye İl Müdürümüz Muhammet Ali Tekin, tarım sektöründe bitkisel ve hayvansal üretimde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri içeren bir dosya takdim etti.