Teknoloji
Giriş Tarihi : 28-06-2021 20:42   Güncelleme : 28-06-2021 20:42

Bakanlık yetkilileri, TEVMOT pilot bölgesi AOSB’ye ziyarette bulundu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürü Prof

Bakanlık yetkilileri, TEVMOT pilot bölgesi AOSB’ye ziyarette bulundu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürü Prof. Dr. İlker Murat Ar, sanayide enerji verimliliğinin artırılmasına yönelik yürütülen “Türkiye’de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerde Enerji Verimli Motorların Teşvik Edilmesi’’ (TEVMOT) Projesi’nin pilot uygulama bölgesi olan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nin (AOSB), bu konudaki yetkinliğinin projenin sağlıklı yürümesinde önemli rol oynadığını belirtti.

Murat Ar, beraberindeki heyetle  ziyaret ettiği AOSB’de,   Bölge Müdürü Ersin Akpınar ve Proje Destek Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen’den, projenin işleyişine ilişkin bilgi aldı.  Murat Ar, bu konuda aksayan yönler ve bundan sonraki süreçte yapılması gerekenlere ilişkin Bölge Müdürü Akpınar’ın görüşlerini dinleyip, projeden faydalanan firmalarla da bir araya geldi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi ve Teknoloji Uzmanları Gürsu Sezen Torun ve Fatma Çil ile UNDP Proje Saha Koordinatörü Özge Renklidağ, AOSB Proje Destek Ofisi uzmanları  ile birlikte projeden faydalanan firmaları ziyaret ederek, motor değişimi sonrasında elde ettikleri enerji verimliliği ve diğer faydalar konusunda bilgi alıp, firma yetkililerinin projenin  sonraki süreçlerine yönelik beklentilerini dinlediler.

İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gün boyu devam eden ziyaretlerin ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürü Prof.