Adana Haber
HV
06 ARALIK Salı 21:01

BİLİNÇ ATÖLYESİ’NDE İLK DERS YAPILDI

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-10-2022 06:15   Güncelleme : 28-10-2022 06:15
BİLİNÇ ATÖLYESİ’NDE İLK DERS YAPILDI

Bilinç Atölyesi - Erol Erdoğan (6)

Esenlerli öğrencilerin temel bilinç inşasına katkı sağlaması amacıyla Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği “Bilinç Atölyesi”, bu hedef doğrultusunda ilkini gerçekleştirdiği ‘9 Ayda 9 Bilinç 9 Kitap 9 Aktivite ve 9 Okur Yazar’ buluşmasında yazar Erol Erdoğan, ‘Gençlik Bilinci’ başlığı altında gençlerle bir araya geldi. Gençlerle, ‘Gençlik Bilinci’ üzerine konuşan Erdoğan, Ali Fuat Başgil’in “Gençlerle Başbaşa” kitabını tahlil etti.

‘Ne Yapsak Bu Gençlere?’ adlı kitabının aslında yetişkinlere bir tavsiye kitabı olduğunu söyleyen Erol Erdoğan, toplumun gençlere karşı tutumunu şu sözlerle anlattı:

“Gençleri anlamayan, onlara önyargılı davranan, sürekli nasihat veren yetişkinlere yönelik yazdığım bir kitap. Gençlerin yüzde 95’i toplum tarafından eleştirildiğini, anlaşılmadığını, hakarete uğradığını ve ötekileştirildiğini düşünüyor. Böyle bir toplumda gerçek bir eğitim de, kültür aktarımı da mümkün değildir. Böyle bir ortamda gençlerden beklediğim, yetişkinlerin bu sorunlarının farkında olmaları. Bu sorunlardan dolayı küsüp gitmemeleri, bu kuşaklararası sorunun çözümü için çaba göstermeleri. Toplum gençlere çok yükleniyor olabilir. Gençlerimizin de buradaki problemi fark ederek, kaynaklarını görüp, köklerine inerek bunların azaltılması noktasında çaba göstermesi gerekir. Gençlerin de kendilerine psikolojik ve fizyolojik sağlamlık elde edebilecekleri hususların neler olduğunu bilmeleri ve buna göre kendilerini geliştirmeleri gerekir.”

Esenler Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün hazırladığı Bilinç Atölyesi, önümüzdeki aylarda farklı yazarları gençlerle buluşturmaya devam edecek.

#ozelhaber

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi