Gündem
Giriş Tarihi : 25-11-2021 00:10   Güncelleme : 25-11-2021 00:10

   CEYHAN BELEDİYESİ KADINA ŞİDDETE KARŞI BURADAYIZ DEDİ

   CEYHAN BELEDİYESİ KADINA ŞİDDETE KARŞI BURADAYIZ DEDİ

   CEYHAN BELEDİYESİ KADINA ŞİDDETE KARŞI BURADAYIZ DEDİ
Açıklama:

   CEYHAN BELEDİYESİ KADINA ŞİDDETE KARŞI BURADAYIZ DEDİ

 

– CEYHAN BELEDİYESİ KADINA YÖNELİK ŞİDDET PANELİ DÜZENLEDİ

 

 

 

Ceyhan Belediyesi tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma günü kapsamında Kadına Yönelik Şiddet Paneli düzenledi.

 

Murat Göğebakan Kültür Merkezinde gerçekleşen panelde, Prof. Dr. Nigar Yarpuz Bozdoğan, Prof. Dr. Nüket Elpeze Ergeç, Prof. Dr. Müge Kantar Davran ve Dr. Arş. Gör. Olcay Karacan konuşma yaptı. Ceyhan’da şiddete karşı mücadele verdiklerini dile getiren Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem; “Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Kadınlarımızın ayakları üzerinde duracağına tüm kalbimle inanıyorum” dedi.

 

 

Başkan Erdem; “Korkmayın Cesur Olun”

 

Konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, “Kadın olmak bu Dünya’da çok zor. Bir Kadın Belediye Başkanı olarak kadınlarımızın daha güçlü, belirli bir yerlerde ayakları üzerine durmasını, korkmadan cesur olmalarını istiyorum. Korkmayın cesur olun. Tüm kadınlarımızın ayakları üzerlerinde duracağına, güçlü olacağına inanıyorum. Kadınlara yapılan şiddetin her türlüsüne  hayır diyoruz. Özge Can’lar artık ölmesin istiyoruz, bizlerin dur demesi gerekiyor. Hep birlikte kenetlenerek daha güçlü olabilmemiz için el birliği ile hareket ederek her şeyin üstesinden geleceğiz. Kadınların nasıl haklarının olduğu, hukuksal anlamda ve her türlü alanda hocalarımız  bizleri bilgilendirdi. Değerli hocalarımıza bugün bizleri yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem’in düzenlediği konferansa katılan konuşmacılar, programa katılan kadınları bilgilendirdi. Ardından Murat Göğebakan Kültür Merkezinin önünde tüm kadınlar  ile gökyüzüne balon uçuran Başkan Erdem, hemşerilerine ve kadın dayanışmasına destek olan herkese teşekkür etti.