Gündem
Giriş Tarihi : 30-10-2021 20:58   Güncelleme : 30-10-2021 20:58

CEYHAN’DA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI

CEYHAN’DA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI

CEYHAN’DA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI
Açıklama:

CEYHAN’DA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI

-BAŞKAN ERDEM ESNAFA BAYRAK DAĞITTI

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümü çelenk töreninin ardından esnafları gezerek bayrak dağıttı.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz,  Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem,  Cumhuriyet Başsavcısı  Ufuk Mustafa Süren,Şehit ve Gazi Aileleri  Dernek Başkanı Ayşe Muhacir,  tüm kurum müdürleri Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri ve Muhtarların katılımıyla gerçekleşen bir anma töreni düzenlendi.  Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz ve Başkan Hülya Erdem Atatürk anıtına çelenk sundu.

Cumhuriyet Meydanındaki törenin ardından Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem esnafı ve vatandaşları gezerek hemşerilerinin bayramlarını kutlayarak bayrak dağıttı. Vatandaşlar ise duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan Erdem’e teşekkür etti.

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem; “ Bugün, yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek, bize emanet edilen Cumhuriyet’in gösterdiği yolda çağdaş uygarlık seviyelerine ulaşmak ve üzerine çıkmak görevini toplumca üstlenmiş bulunmaktayız. Bize, Cumhuriyetimizi armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve aziz Şehitlerimize olan görevimizi yerine getirebilmemiz, onların emaneti olan Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmakla mümkün olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak; çağdaş dünya devletleri içinde saygın yeri ile her alanda büyük bir değişim ve atılımın somut ifadesidir. Unutmamalıyız ki biz, en zor zamanlarında bile dünyaya sadakat ve vatanseverliğin eşsiz örneklerini göstererek bugünlere gelmiş büyük bir milletiz. Bu güven ve istikrar ortamını korumaya devam edeceğiz. Halkın iradesi ve idaresinden yana olan bu rejim için çok sancılı süreçlerden geçilmiştir. Yokluk ve türlü zorluklar içindeki ülkemizin insanlarının yorgunluğunu gören, vatandaşların bağımsızlığa ve özgürlüğe olan ihtiyacını bilen ve önemseyen bir deha önce Meclis’i kurmuş ve “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” demiştir. Bu duygu ve düşüncelerle bizlere bu toprakları ebedi yurt kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını, kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 98. yaşı kutlu olsun” dedi.