Gündem
Giriş Tarihi : 02-11-2021 22:05   Güncelleme : 02-11-2021 22:05

CEYHAN’DA GÖRÜLMEMİŞ CUMHURİYET COŞKUSU

CEYHAN’DA GÖRÜLMEMİŞ CUMHURİYET COŞKUSU

CEYHAN’DA GÖRÜLMEMİŞ CUMHURİYET COŞKUSU
Açıklama:

CEYHAN’DA GÖRÜLMEMİŞ CUMHURİYET COŞKUSU

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ceyhan’da coşkuyla kutlandı. Ceyhan Belediyesi’nin düzenlediği konser etkinliğinde  vatandaşlar doyasıya eğlendi.

 

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, CHP Ceyhan İlçe Başkanı Fikret Cirit ile partililerin yanı sıra vatandaşların büyük ilgi gösterdiği konvoy etkinliği yapıldı. İlçe merkezinde marşlar eşliğinde gezen Başkan Erdem, cadde ve sokaklardaki vatandaşların yanı sıra evlerin balkonundan el sallayan hemşehrilerini selamladı. Konvoy programı şehir turunun ardından konser alanında son buldu.

 

Namık Kemal Mahallesi, konser alanında Orhan Ölmez konseri ile etkinlikler devam etti. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği konserde sanatçı Orhan Ölmez performansı ve bir birinden güzel şarkılarla davetlileri coşturdu.

 

“Cumhuriyetimizin dün olduğu gibi bugün de, yılmaz bekçileriyiz”

 

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Cumhuriyet coşkusuna eşlik eden katılımcılara teşekkür ederek, “Bugün ülkemizin dört bir yanında Cumhuriyeti’mizin kuruluşunun 98. Yıldönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Türk Milletinin bu en büyük bayramında yaşadığımız coşkuyu bizimle paylaştığınız ve bizlerle birlikte olduğunuz için hepinize teşekkür ediyor, en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum” dedi.

 

Erdem, “19 Mayıs 1919’da Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlayan ve tüm yurda dalga dalga yayılan bağımsızlık mücadelemizin ortaya koyduğu en büyük eser, Türk ulusunun yaradılışına ve yaşamına en uygun yönetim şekli olan Cumhuriyet’tir.  “Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek, kayıtsız ve şartsız, bağımsız bir Türk Devleti kurmak amacıyla çıkılan bu yolda, kahraman Mehmetçiğimizin yanında kundaktaki çocuğuyla cepheden cepheye koşan elleri nasırlaşmış, yüreği tunçlaşmış analarımızın emeği büyüktür.  Büyük Önder Atatürk’ün de dediği gibi, “Dünyada hiçbir milletin kadını, ‘Ben Anadolu kadınından fazla çalıştım. Milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar emek verdim’ diyemez!”

Anadolu Kadınları olarak bizler, her Türkiye Cumhuriyeti evladı gibi büyük zorluklarla kazanılan Cumhuriyetimizin dün olduğu gibi bugün de, yılmaz bekçileriyiz, emanetimize sahip çıkıyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını, vatanımızın bağımsızlığı, birlik ve bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, her şeylerini ortaya koyan gazilerimizi derin minnet duygularımızla anıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.