Adana Haber
HV
27 EYLÜL Salı 13:14

Çiftçilerimize Tarımda Tasarruflu Su Kullanımı Eğitimi Verildi

Stratejik öneme sahip olan

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-09-2022 23:37   Güncelleme : 23-09-2022 23:37
Çiftçilerimize Tarımda Tasarruflu Su Kullanımı Eğitimi Verildi

Stratejik öneme sahip olan Tarımsal Sulama konusunda Bakanlığımız Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan “Tarımda Tasarruflu Su Kullanma Programı” çerçevesinde, ulusal düzeyde eğitim seferberliği İl Müdürlüğümüzce de 2023 yılı sonuna kadar en az 73 konuda eğitim faaliyeti gerçekleştirilecektir.

Haziran ayından itibaren devam eden “Tarımda Tasarruflu Su Kullanımı Programı”nda Toprak-Bitki ve İklim İlişkileri, Damla Sulama Yöntemi, Yağmurlama Sulama Yöntemi, Su Kaynaklarının Kullanımı ve Yöntemi gibi konularda İmamoğlu, Kozan, Ceyhan, Yumurtalık ve Yüreğir ilçelerimizde eğitimler verildi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından Yüreğir İlçesi Abdioğlu Mahallesinde çiftçilerimize ve Sulama Birliği çalışanlarına Adana Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmet İçi Eğitim Merkezi Müdürlüğünden Dr. Fatih BARUTÇU tarafından İklim Değişikliği ve Sulamaya Yönelik İklim Değişikliğinin Tarıma Etkileri, Kuraklıkla Suyun İlişkisi, Orman Yangınlarının Su Kaynaklarına etkisi konularında eğitimler verildi. Ardından çiftçilerimizle soru cevap şeklinde bilgi alışverişinde bulunuldu. Konuyla ilgili anket çalışması yapılarak eğitim tamamlandı.

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi