Teknoloji
Giriş Tarihi : 04-09-2021 18:22   Güncelleme : 04-09-2021 18:22

Çocuklar sanayiyi resimlerle anlattı

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen yarışma sonuçlandı

Çocuklar sanayiyi resimlerle anlattı

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen yarışma sonuçlandı. Dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

Köklü bir sanayi geçmişi bulunan ve sanayinin geliştiği ilk kentler arasında yer alan Adana’da,  sanayi bilincinin küçük yaşlardan itibaren gelişmesine katkı sağlamak amacıyla Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge  Müdürlüğü’nce düzenlenen “Sanayi” temalı resim yarışması sonuçlandı.

AOSB Bölge Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde; Adana il genelinde ilköğretim birinci ve ikinci kademe ile lise öğrencileri arasında düzenlenen ve toplamda 1258 eserin yarıştığı yarışmanın ödül töreni AOSB Seyhan Salonu’nda gerçekleşti. Dereceye giren eserler ise AOSB Fuaye Alanında sergilendi.

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, AOSB Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Kara ve Mehmet Nedim Büyüknacar’ın ev sahipliğindeki törene; Adana Vali Yardımcısı Murat Süzen, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Remzi Özdoğan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Sanayi Odası Meclis Başkanı İsrafil Uçurum, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nihat Sözütek,   AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından yaptığı açılış konuşmasında; “Memleketimize hepimizin borcu var.