Ekonomi
Giriş Tarihi : 25-04-2022 18:02   Güncelleme : 25-04-2022 18:02

Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Yapıldı

Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Yapıldı

Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Yapıldı

​Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca 12 ilde gençlere yönelik düzenlenen “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri” Adana’da yapıldı.

Gençleri kamu kurumlarıyla bir araya getirmek amacıyla düzenlenen “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri”nin 5’inci ayağı TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde organize edildi.

İletişim Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen ve bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı ofisleri ile Cumhurbaşkanlığına bağlı kuruluşların yer aldığı organizasyonda, hedefini seçmek, kariyerini planlamak veya girişimci olmak isteyen üniversite öğrencileri ile onlara hibe ve destek sağlayan kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri bir araya getirildi.

Kamu kurum ve kuruluşu temsilcilerinin tanıtımının yapıldığı etkinlikte, gençlerin burs, hibe, fon, kredi gibi maddi destekler, ihtiyaç duydukları staj programları, uluslararası alandaki proje destekleri konularında bilgilendirilmeleri amaçlandı.

Organizasyon ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Evren BAŞAR, Adana’da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

Daha önce Ankara, Gaziantep, Konya ve Antalya’da da aynı organizasyonu gerçekleştirdiklerini anımsatan BAŞAR, “Bizler, İletişim Başkanlığı olarak devletimizin gençlere yönelik sunmuş olduğu destek, hibe, fon ve burs gibi teşvik imkânlarını gençlerimize yüz yüze anlatmak için buradayız. Gençlerimiz, kariyerlerini planlarken, geleceklerini kurgularken devletimizin hangi imkânlarıyla, neler yapabilecekleri konusunda bir farkındalık oluşturma istiyoruz” şeklinde konuştu.

BAŞAR, organizasyonda 40’a yakın kuruluşun yer aldığını belirterek, şunları kaydetti; “Burada Ticaret Bakanlığından Tarım ve Orman Bakanlığına, Gençlik ve Spor Bakanlığından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına, Savunma Sanayi Başkanlığından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna, Ulusal Ajanstan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığına kadar 40’a yakın kuruluş, uzman ekibiyle beraber gençlerimizi bekliyor. Ben de Adana ve çevre illerde yaşayan gençlerimizi buraya davet ediyorum. İnşallah da gelecek ay Kayseri ve Samsun’da organizasyonumuzu icra edeceğiz. Böylelikle 2022’nin sonuna kadar 12 şehrimizde Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’mizi tamamlamış olacağız”

Etkinliğin ilk gününde bütün stantları gezen Adana Valisi Dr. Süleyman ELBAN da kurumların yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı. Tarım ve Orman Bakanlığı standında Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Devlet Su İşleri 6. Bölge Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile Elazığ El Sanatları Müdürlüğü yer aldı. Çocukların kendi yiyeceklerini kendilerinin şef nezaretinde hazırladığı Gastronomi Atölyesi ilgi görürken, günün anısına ziyaretçilere hazırlanan çeşitli hediyeler de verildi.