Sağlık
Giriş Tarihi : 17-09-2021 23:28   Güncelleme : 17-09-2021 23:28

Enerji Yönetim Sistemi Eğitim ve Danışmanlık Hizmeti Projesi

Bilindiği üzere Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca yayınlanan Enerji Kaynaklarının ve Enerjinin Kullanımında Verimliliğin Artırılmasına Dair Yönetmelik gereği enerji yöneticisi görevlendirmekle sorumlu kamu binaları TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sisteminİ kurarak belgelendirmek ve enerji yönetim sistemini güncel tutmak ile yükümlüdür

Enerji Yönetim Sistemi Eğitim ve Danışmanlık Hizmeti Projesi

Bilindiği üzere Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca yayınlanan Enerji Kaynaklarının ve Enerjinin Kullanımında Verimliliğin Artırılmasına Dair Yönetmelik gereği enerji yöneticisi görevlendirmekle sorumlu kamu binaları TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sisteminİ kurarak belgelendirmek ve enerji yönetim sistemini güncel tutmak ile yükümlüdür.

Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığımız Ar-Ge ve Proje Koordinatörlüğü Birim Sorumlusu Endüstri Yüksek Mühendisi aynı zamanda Şehir Hastanesi Enerji Yöneticisi Reşan ARLIER hanımefendi tarafından hazırlanan “Adana Enerji Yönetim Sistemi Eğitim ve Danışmanlık Hizmeti Projesi” Çukurova Kalkınma Ajansı 2021 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanmıştır.

Enerji verimliliğini yükseltmek için gerekli olan süreç ve sistemleri içeren, uluslararası enerji yönetim sistemi standardı olan TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi enerji kaynaklarının verimli kullanılmasını temel alarak;

Proje ile sağlık tesisleri yöneticileri ve enerji yönetiminden sorumlu tüm ilgililere TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Eğitim Programı Sertifikası ve başarılı olan katılımcılara EnYS İç-Tetkikçi Sertifikası verilmesi planlanmaktadır.

Müdürlüğümüze bağlı sağlık tesislerinde TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sisteminin kurularak belgelendirilmesi amacıyla 21 Eylül 2021 tarihinde başlatılacak “Adana Enerji Yönetim Sistemi Eğitim ve Danışmanlık Hizmeti Projesi” nin protokol imza töreni Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sn. Savaş ÜLGER ile İl Sağlık Müdürümüz Uzm.Dr. Sn. Halil NACAR arasında yapılmıştır.  Projemizin yazımında ve yürütülmesinde emeği geçenlere teşekkür eder hayırlara vesile olmasını dileriz.