Ekonomi
Giriş Tarihi : 07-08-2021 23:10   Güncelleme : 07-08-2021 23:10

Fatma Nine Tedavisi Tamamlanan Kedisine Kavuştu

Adana’nın Aladağ ilçesine bağlı Boztahta Mahallesi’ndeki ormanlık alanda 29 Temmuz’da çıkan ve 31 Temmuz’da kontrol altına alınan orman yangınının etkilediği Topallı Mahallesi’nde yaşayan Nazif ve Fatma DUYSAK çiftinin yaralanan ve tedavisi tamamlanan kedisi kendilerine teslim edildi

Fatma Nine Tedavisi Tamamlanan Kedisine Kavuştu

Adana’nın Aladağ ilçesine bağlı Boztahta Mahallesi’ndeki ormanlık alanda 29 Temmuz’da çıkan ve 31 Temmuz’da kontrol altına alınan orman yangınının etkilediği Topallı Mahallesi’nde yaşayan Nazif ve Fatma DUYSAK çiftinin yaralanan ve tedavisi tamamlanan kedisi kendilerine teslim edildi.

1 Ağustos’ta Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin IŞIKGECE’nin Topallı Mahallesi’ndeki ziyareti sırasında Nazif ve Fatma DUYSAK çiftinin yangından etkilenen kedileri fark edilmiş ve kediye ilk müdahale yapılmış, daha sonra IŞIKGECE’nin talimatıyla kedi Adana’da özel bir veteriner kliniğinde tedavi altına alınmıştı.

Bazıları telef olan tavuk, güvercin, kedi ve köpek gibi hayvanlarının yangından etkilenmesinin hüznünü yaşayan çiftin tedavisi tamamlanan ve ‘Yaşam’ adı verilen kedilerine kavuşmalarıyla acıları bir nebze de olsa hafifledi.

Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Caner ALIÇ tarafından kedileri kendisine teslim edilen Fatma DUYSAK, kedinin annesinin dün akşam etrafta dolaşarak yavrusunu aradığını belirterek, “Canım benim, canım kedim, seni yaratana kurban olurum. Bana önce ‘Kedin öldü.’ dediler. Pişirdiğim sıcak bazlamaları yerlerdi. Bakan Yardımcımıza, müdürümüze, kedimi götüren vicdanlı insanlara teşekkür ediyorum. Ellerinize sağlık. Kedime kavuşturdunuz beni kuzularım, çok sağ olun. Tek bu kaldı. Annesi geceleri geliyor. Dün gece sesimi duydu, çıktı geldi sesime. Kaybolan köpeğim de gelse keşke” diye konuştu.

Şube Müdürü Caner ALIÇ da Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin IŞIKGECE’nin ziyareti sırasında rastladığı yaralı kediyi ilk müdahalenin ardından tam teşekküllü veteriner kliniğine sevk ettiklerini, tedavisi tamamlanan kediyi teslim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek, “Teyzemize kedisini getirdik. Kendisi de çok mutlu. İnşallah bundan sonra bu tür olaylar yaşanmaz. Kedinin bakımı ve beslenmesi için teyzemize vitamin ve mineraller getirdik. Uygulamaları yaptıktan sonra tamamen yaraları kapanmış olacak” ifadelerini kullandı.