Gündem
Giriş Tarihi : 03-12-2021 19:55   Güncelleme : 03-12-2021 19:55

HAKAN MENGÜÇ ADANALI HAYRANLARIYLA BULUŞUYOR

Yüreğir Belediyesi Kültür Sanat Günleri, ‘Mevlana Haftası’ etkinlikleri kapsamında Yazar, Besteci ve Neyzen Hakan Mengüç söyleşisi ile devam edecek. Hakan Mengüç 5 Aralık Pazar günü saat 15.00’de Yüreğir Kültür Merkezi’nde sahn

HAKAN MENGÜÇ ADANALI HAYRANLARIYLA BULUŞUYOR

Yüreğir Belediyesi Kültür Sanat Günleri, ‘Mevlana Haftası’ etkinlikleri kapsamında Yazar, Besteci ve Neyzen Hakan Mengüç söyleşisi ile devam edecek. Hakan Mengüç 5 Aralık Pazar günü saat 15.00’de Yüreğir Kültür Merkezi’nde sahne alacak.

Yazdığı kitaplar, verdiği seminerler ve kendine özgü üflediği ney ile adından sıkça söz ettiren Hakan Mengüç, Yüreğir Belediyesi Kültür Sanat Günleri ‘Mevlana Haftası’ etkinlikleri kapsamında Yüreğir Kültür Merkezi’nde Adanalı hayranları ile buluşacak.

Küçük yaşlardan itibaren batı müziği eğitimi alarak piyano ve ney çalmayı öğrenen Mengüç, dünyanın en saygın müzik okullarından birisi olan Berklee College Of Musıc konservatuarının sertifikalı “Musıc For Wellness” ve Harvard Üniversitesi 19. Yıl Orkestrası ve Beethowen’ın 9. Senfonisi eğitimlerini alarak Girne Amerikan Üniversitesi’nde (GAÜ) Sufi Akademisini kurmuş ve Başkanlığını da yapmaktadır.

Kitapları 7 dile çevrilen, “Kalbin temizse hikayen mutlu biter“, “Ben Ney’im”, “Hiçbir karşılaşma tesadüf değildir“, “İstediğin bir şey olursa bir hayır, olmazsa bin hayır ara” ve “Gitmeli miyim, kalmalı mıyım” kitaplarının yazarı Hakan Mengüç, 5 Aralık Pazar günü Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahne alacak. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinlik saat 15.00’de başlayacak.