Gündem
Giriş Tarihi : 02-07-2021 00:08   Güncelleme : 02-07-2021 00:08

İkizler Tıp Fakültesini Birincilikle Bitirdi

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi 2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Töreninde bir ilk yaşandı

İkizler Tıp Fakültesini Birincilikle Bitirdi

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi 2020-2021 Akademik Yılı Mezuniyet Töreninde bir ilk yaşandı. Aynı anda aynı fakülteden mezun olmanın sevincini yaşayan Tıp Fakültesi öğrencisi ikiz kardeşler Dr. Betül Arslan ile Dr. Aytül Arslan, fakülte ve dönem birinciliğini de paylaştı. Hayalini kurdukları tıp fakültesi için Üniversitemizi tercih eden ve bu süreci birlikte başarmanın gururunu yaşayan ikiz kardeşlerin puanları da aynı.

6 yıllık tıp eğitimini birincilikle taçlandırmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Dr. Betül Arslan, “İkizimle birinciliği paylaşmak çok özel bir duygu.” dedi.

Tıp eğitiminin zorlu bir süreç olduğunu söyleyen Dr. Aytül Arslan da “Bu yolda bana yoldaş olduğu için ikizime teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Arslan kardeşler, mesleklerinin kutsallığının farkında olduklarını ve “önce insan” diyerek insani değerlerle önceliği hastasını iyileştirmek olan hekimler olarak yola devam edeceklerini söyledi. İkiz kardeşlerin uzmanlaşmak istedikleri alanlar ise Dermatoloji ve Göz Hastalıkları olarak farklılık gösteriyor.