Adana Haber
HV
24 EYLÜL Cumartesi 20:16

Kadın Kooperatifleri Yaptıkları Çalışmaları Anlattı

Adana Tarım ve Orman İl Müdürü

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-09-2022 07:14   Güncelleme : 22-09-2022 07:14
Kadın Kooperatifleri Yaptıkları Çalışmaları Anlattı

Adana Tarım ve Orman İl Müdürü Muhammet Ali TEKİN ve Milletvekili Abdullah DOĞRU, kadın kooperatifleri temsilcileri ile biraraya gelerek, kooperatiflerin çalışmaları ve yapılması gerekenler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

DSİ Tesislerinde düzenlenen programa Tarım ve Orman İl Müdürü Muhammet Ali TEKİN, Ak Parti Adana Milletvekili Abdullah DOĞRU, Seyhan İlçe Başkanı Mustafa ÖZKAN’ın yanı sıra Kadın Kolları Başkanı ile Adana merkezde Feke, Pozantı, Aladağ, Saimbeyli ilçelerinde faaliyet gösteren kadın girişimci kooperatifi üyeleri katıldı.

Kooperatif üyelerinin yaptıkları çalışmaları anlattığı programda, kooperatiflerin sorunları ve üretimleri konuşularak, daha iyi noktalara gelmeleri için yapılması gerekenler anlatıldı. Ayrıca kooperatif üyesi kadınların desteklenmesi durumunda çok daha iyi üretim yapacakları konusunda fikir birliğine varıldı.

Milletvekili Abdullah DOĞRU, kadınların başarı hikayesini kırsalda yazmasının çok zor olduğunu belirterek, “Ancak, burada dinlediğimiz örnekler, kadınlarımızın başarı hikayesini zorluklara rağmen yazmış ve yazıyor olmasıdır. Şartları zorlayıp üretime yönelen kadınlarımıza, bizler ve bakanlığımız destek olacaktır” dedi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali TEKİN de kadınların isteğinin, birçok güzel sonuçların ortaya çıkmasını sağladığını söyledi. Üretimlerin sonucunda ortaya çıkan ürünlerin gıda mevzuatı çerçevesinde uygun olmasına da özen gösterdiklerini vurgulayan TEKİN, proje ve farklı fikirlerle kendilerine gelen kooperatiflerin her zaman yanında olduklarını kaydetti.

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi