Eğitim
Giriş Tarihi : 12-01-2022 13:48   Güncelleme : 12-01-2022 13:48

Kozan Meslek Yüksekokulu Mesleki Gelişim Seminerleri Başladı

Kozan Meslek Yüksekokulu Mesleki Gelişim Seminerleri Başladı

Kozan Meslek Yüksekokulu Mesleki Gelişim Seminerleri Başladı

Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Mesleki Gelişim Seminerleri” Başladı.

 

Kozan Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşen ‘’Geleceğin Kentlerinde İşbirliği ve Dayanışma: Kent Konseyleri ve Sivil Katılımın Önemi’’ konulu seminere, Türkiye Kent Konseyleri Birliği 10. Dönem Başkanı ve T.C. Kamu Görevlileri Etik Platform üyesi Ekrem Aslan, konuşmacı olarak katıldı.

 

Kozan Meslek Yüksekokulu Müdürlüğünün davetlisi olarak seminere konuşmacı olarak katılan Aslan, katılımcılarla kent konseyleri, sivil katılım bilinci, gönüllülük çalışmaları ile kent konseylerinin Türkiye’deki ve Adana özelindeki üniversite ile dayanışma içerisinde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

 

İnsanlığın geleceği ile ilgili pek çok değişim senaryosunun gündemde olduğunun altını çizen Aslan, ‘‘Çevresel faktörler, teknolojik gelişmeler, yapay zeka, bilgi, bilinç tartışmaları, insan merkezli bir dünyadan, yapay zeka süreçlerine, biyo-mühendisliklere yöneliş vb. pek çok hızlı gelişimin, insanın en çağdaş yaşam ortamı olan kentleri de değiştirebileceğini’’ söyledi.

Aslan, tüm dünyayı etkisi altına alan ve insanların yaşam alışkanlıklarını tamamen değiştiren pandemi sürecinde, kentlerin temel sağlıkla ilgili hizmetlerinin de ne denli önemli olduğunun ortaya çıktığını dile getirdi.

Gençlere tavsiyelerde de bulunan Aslan, daha yaşanabilir, daha huzurlu, daha yeşil bir kentte yaşamak için gençlerin ellerini taşın altına koymaları ve sorumluluk almaları gerektiğini belirterek, bu çalışmalar için sivil toplum kuruluşları ve kent konseylerinin önemli bir araç olduğunu vurguladı.

 

Seminerin sonunda ÇÜ Kozan Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Volkan Yurdadoğ, seminere katılan öğretim elemanları, öğrencileri ve Kozan Kent Konseyi Başkanı Derya Tüfekli’ye de teşekkür ederek, Ekrem Aslan’a teşekkür belgesi takdim etti.