Gündem
Giriş Tarihi : 20-06-2021 22:21   Güncelleme : 20-06-2021 22:21

NRP Eğitimi

2021 yılının 1

NRP Eğitimi

2021 yılının 1. Yenidoğan Canlandırma Uygulayıcı Kursu 15-16-17 Haziran 2021 tarihleri arasında pandemi döneminde NRP kursları için alınması gereken özel önlemler alınarak Çukurova Üniversitesi Prof.Dr. Mustafa YILMAZ Eğitim Salonlarında düzenlendi. Eğitim Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. A.Tanju ALTUNSU’nun bebek ölümlerinin önlenmesine yönelik yapmış olduğu açılış konuşmasıyla başlamıştır. Kursu başarıyla tamamlayan 19 hekim grubu sağlık personeli sertifika almaya hak kazandı. Türkiye’de bu eğitimlerle 75000’den fazla sağlık personeli NRP eğitimi almış oldu.

Eğitimde; Prof.Dr. Mehmet SATAR, Prof.Dr. Nejat NARLI, Prof.Dr. Ferda ÖZLÜ, Prof.Dr. Hacer YAPICIOĞLU YILDIZDAŞ, Doç.Dr. Selvi GÜLAŞI, Uzm.Dr. Serap BANAK ve kurs sorumlusu olarak Dr.Fadime GÜK görev aldı.

Kapanış töreninde; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. A.Tanju ALTUNSU’nun Bebek ve Çocuk ölümlerinde önemli bir yol kat edilmiş olsa da, bebek ölümleri ve çocuk ölümlerinin devam etmekte olduğu, konu ile ilgili sağlık hizmet sunucularının önemine dikkat çektiği kapanış konuşmasıyla kurs sona ermiştir. Kursu başarı ile tamamlayan katılımcılara sertifikaları; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. A.Tanju ALTUNSU, Prof.Dr. Mehmet SATAR, Prof.Dr. Nejat NARLI, Prof.Dr. Ferda ÖZLÜ, Prof.Dr. Hacer YAPICIOĞLU YILDIZDAŞ, Uzm.Dr. Serap BANAK ve Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birim Sorumlusu Dr.Fadime GÜK tarafından verildi.

if(typeof(wiy_galleries)!=’undefined’)
wiy_galleries[wiy_galleries.length] = ;