Eğitim
Giriş Tarihi : 03-02-2022 10:45   Güncelleme : 03-02-2022 10:45

Rektör Prof. Dr. Tuncel, Ceyhan Kampüsünde Akademisyenleri Ziyaret etti

Rektör Prof. Dr. Tuncel, Ceyhan Kampüsünde Akademisyenleri Ziyaret etti

Rektör Prof. Dr. Tuncel, Ceyhan Kampüsünde Akademisyenleri Ziyaret etti

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, Ceyhan Mühendislik ve Ceyhan Veteriner Fakülteleri ile Ceyhan Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarıyla bir toplantı yaptı.

Ceyhan Mühendislik Fakültesi seminer salonunda gerçekleştirilen toplantıya Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süha Berberoğlu, Prof. Dr. İlter Ünlükaplan, Ceyhan Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Yaşar, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çelik, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Deniz Yıldırım ile öğretim elemanları katıldı.

 

Akademisyenlerle tek tek sohbet eden Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri arasında olan Çukurova Üniversitesinin daha kaliteli, daha modern ve öğrenci merkezli eğitim verme hedefine emin adımlarla ilerlediğini vurguladı.

Çukurova Üniversitesinin Ülkemiz yükseköğretimi için çok önemli bir noktada olduğunu ifade eden Prof. Dr. Tuncel, günümüzde üniversitelerin sadece eğitim yapan ve bilimsel çalışmalar üreten bir kurumdan, toplumun temel sorunlarına çözümler geliştiren bir yapıya büründüğünün göz ardı edilememesi gerektiğini ifade etti.

 

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Berberoğlu ise, Çukurova Üniversitesinin

“İhtisaslaşma ve Misyon Farklılaşması Projesi” kapsamında

211 devlet ve vakıf üniversitesi arasından Araştırma

Ü

niversitesi beratı alarak büyük bir misyon üstlenmesinden sonra yürütülecek süreç hakkında akademisyenlere bilgi verdi.

Soru-cevap kısmıyla son bulan toplantının ardından Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Ceyhan Mühendislik Fakültesinin laboratuvarında incelemelerde bulundu.