Ekonomi
Giriş Tarihi : 17-07-2021 03:04   Güncelleme : 17-07-2021 03:04

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Ekipleri Bayram Öncesi Kurban Satış Yerlerini Denetledi

Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde kent genelindeki hayvan satış yerlerinde denetim yaptı

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Ekipleri Bayram Öncesi Kurban Satış Yerlerini Denetledi

Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde kent genelindeki hayvan satış yerlerinde denetim yaptı.

Kurban satış yerlerinin girişlerinde veteriner hekimlerin gözetiminde koronavirüs (Kovid-19) konusunda da bilgilendirmede bulunularak, Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak halkımızın kurban bayramını huzur ve düzen içerisinde geçirebilmesi amacıyla çalışmalarımız son hızla devam etmektedir. 

19 Haziran 2021 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “2021 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ” kapsamında, Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından ilimizde kurban kesim ve satış yerleri oluşturulmuştur. Aynı zamanda 2021 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ doğrultusunda İl Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından alınmış olan kararlar, İl ve İlçe Müdürlüklerimiz tarafından titizlikle uygulanarak yerine getirilmektedir. 

Kurban Bayramı öncesinde, Kurban Bayramı süresince ve sonrasında Vatandaşlarımız gördükleri her türlü olumsuzlukları Alo 174 veya İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimize bildirebilirler. Ekiplerimiz her türlü tedbiri almak üzere iş başında çalışmalarını sürdürmektedirler.

2021 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ

Adana Valiliği 2021 Yılı İl Kurban Hizmetleri Komisyon Kararı

Geçici Kurban Satış Yerleri

İlimiz 2021 Yılı Kurban Kesim Yerleri