Teknoloji
Giriş Tarihi : 10-07-2021 18:26   Güncelleme : 10-07-2021 18:26

Üniversite – Sanayi İşbirliği Kuluçka Merkezi Temelleri Atılmaya Devam Ediyor!

AOSB Proje Destek Ofisi Koordinatörü ve ATÜ TTO Müdürü Doç

Üniversite – Sanayi İşbirliği Kuluçka Merkezi Temelleri Atılmaya Devam Ediyor!

AOSB Proje Destek Ofisi Koordinatörü ve ATÜ TTO Müdürü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen, ATÜ TTO Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Abdurrahim Dal, PDO Proje Uzmanı Özkan Özbek’ten oluşan 3 kişilik ekibimiz ile iki gün boyunca  İstanbul’daki kuluçka ve inovasyon merkezleri ziyaret edildi.

Ziyaretin ilk gününde, İTÜ Kuluçka ve Hızlandırma Programları Müdürü Selma Bahçıvanoğlu ve Yönetici, İşbirlikleri ve Paydaş İlişkileri Gizem Takıl İle İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezine ziyaretler gerçekleştirildi ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunularak  işbirliğinin temelleri atıldı.

Daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi kuluçka merkezi ziyaret edilerek karşılıklı istişarelerde bulunuldu. Yıldız Teknik Üniversitesi Girişimcilik Kuluçka Merkezi Müdürü Dr. Ebru Çetinkaya  ile görüşüldü. Yıldız Teknik Üniversitesi  Prototip Atölyesi Müdürü Gökhan Aybastı ile görüşülüp Prototip Atölye gezilerek istişare yapıldı ve işbirliği temelleri atıldı.

İkinci gün ise, Teknopark İstanbul ‘da bulunan BASF İnovasyon Merkezi ziyaret edildi. BASF İnovasyon Merkezi Müdürü  Mübahat Akın’ın eşliğinde  Laboratuvar, Ar-Ge  ve Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında toplantılar yapılarak istişarelerde bulunuldu.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Sıralamasında 1. Olan Teknopark İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Cem Duran, TTO Müdürü Burak Keskik, Kuluçka Müdürü Gürol Üzenç ile birlikte Müdürlükte toplantı yapıldı. Kuluçka Müdürü Gürol Üzenç ile Yönetim ve CUBE INCUBATION ziyaret edilerek yerinde tespitler yapıldı. Kuluçka ile ilgili bildiklerini bizimle paylaşarak istişarede bulunuldu.

Son olarak Sabancı Üniversitesi TTO ile SUCOOL hakkında istişarelerde bulunulup işbirliklerinin temelleri atıldı. Sabancı Üniversitesi TTO BİGG Programı hakkında dönüşler alındı.

Tecrübeler paylaşılıp karşılıklı istişarelerde bulunularak işbirliklerinin temelleri atıldı.