Sağlık
Giriş Tarihi : 15-09-2021 01:21   Güncelleme : 15-09-2021 01:21

Üreme Sağlığı Yöntem Danışmanlığı Eğitimi

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Göç Sağlığı Dairesi Başkanlığı ile Kadın ve Üreme Sağlığı Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda Geçici Koruma Altındaki Suriyelilere sağlık hizmeti sunmak için Göçmen Sağlığı Merkezlerinde görev yapan Suriyeli sağlık mensuplarına üreme sağlığı danışmanlık eğitimleri yürütülmektedir

Üreme Sağlığı Yöntem Danışmanlığı Eğitimi

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Göç Sağlığı Dairesi Başkanlığı ile Kadın ve Üreme Sağlığı Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda Geçici Koruma Altındaki Suriyelilere sağlık hizmeti sunmak için Göçmen Sağlığı Merkezlerinde görev yapan Suriyeli sağlık mensuplarına üreme sağlığı danışmanlık eğitimleri yürütülmektedir. Eğitimlerde; üreme sağlığı hizmetlerine erişimin sağlanması, anne ve bebek ölümlerinin önlenmesi ve kaliteli hizmet sunumunun gerçekleşmesinin sağlanması için bilimsel ve güncel gelişmeler ışığında bilgi ve beceri kazandırılması amaçlanmıştır. Bu kapsamda İlimiz Göçmen Sağlığı Merkezlerinde görev yapan sağlık çalışanlarına yönelik 08- 09-10 Eylül 2021 tarihleri arasında 6.sı düzenlenen Üreme Sağlığı Yöntem Danışmanlığı eğitimine 14 doktor ve 9 ebe-hemşire olmak üzere toplam 23 sağlık personeli katılmış olup, il eğitimcilerinden Uzm.Dr. Seda TEPE, Ebe Emine ÖZDAMAR, Hemşire Fatma TÜRKMENOĞLU ve Hemşire Emine HAYTAOĞLU görev almıştır. Kapanış töreninde; Kursu başarı ile tamamlayan katılımcılara sertifikaları, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr.

Ufuk DEMİRDÜZEN, Toplum Sağlığı Birim Sorumlusu Ayşe DURMUŞOĞLU CANKARA, Uzm.Dr. Seda TEPE, UNFPA Adana Temsilcisi Meltem ÜÇLER, UNFPA Ankara Temsilcisi Zeynep ÜLFETİ, Ebe Emine ÖZDAMAR, Hemşire Fatma TÜRKMENOĞLU ve Hemşire Emine HAYTAOĞLU tarafından verildi.

if(typeof(wiy_galleries)!=’undefined’)
wiy_galleries[wiy_galleries.length] = ;

.