Gündem
Giriş Tarihi : 31-01-2022 12:21   Güncelleme : 31-01-2022 12:21

YÜREĞİR BELEDİYESİ HALK OYUNLARI KURSU BAŞLADI

107 mahallesi ile Türkiye’nin tüm motiflerini içinde barından Yüreğir Belediyesi, açtığı halk oyunları kursuyla kültürlerarası köprü kurmaya devam ediyor. Yüreğir Belediyesi’nin Murat Göğebakan Kültürevi’nde başlattığı ücr

YÜREĞİR BELEDİYESİ HALK OYUNLARI KURSU BAŞLADI

107 mahallesi ile Türkiye’nin tüm motiflerini içinde barından Yüreğir Belediyesi, açtığı halk oyunları kursuyla kültürlerarası köprü kurmaya devam ediyor. Yüreğir Belediyesi’nin Murat Göğebakan Kültürevi’nde başlattığı ücretsiz halk oyunları kursu için kayıtlar devam ediyor.

Yüreğir Belediyesi, yöresel kültürün yapı taşı olan halk oyunlarının tüm kesimlere ulaşmasını sağlamak için ücretsiz kurslar düzenliyor. Klasik belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra Anadolu kültürünün yaşatılması için de birçok projeyi hayata geçiren Yüreğir Belediyesi, halk oyunları kursu ile 7’den 70’e her kesime hitap ediyor. Atakent Mahallesi Murat Göğebakan Kültürevi’nde başlatılan halk oyunları kursunda Adana başta olmak üzere halaylar yöresi, Zeybek, Karadeniz, Kafkas, Silifke yöreleri ve halay oyunları öğretiliyor. Yetişkin ve çocuk olmak üzere iki ayrı grupta ücretsiz verilen kurslar için kayıtlar devam ediyor.

‘DEĞERLERİMİZİ YAŞATIYORUZ’

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Anadolu’nun kadim kültür ve geleneklerini yaşatmak için birçok kurs ve proje gerçekleştirdiklerini belirterek, “Atalarımızdan bize miras kalan kültürümüzü gelecek nesillerimize aktarıyor, değerlerimizi yaşatıyoruz. Ücretsiz verdiğimiz halk oyunları kurslarımıza çocuklarımızı, gençlerimizi, halk oyunlarına ilgi duyan tüm kardeşlerimizi bekliyoruz.” şeklinde konuştu.