Gündem
Giriş Tarihi : 07-02-2022 20:20   Güncelleme : 07-02-2022 20:20

YÜREĞİR’E 40 MİLYONLUK ‘ELEKTRİK’ YATIRIMI

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in sıkı takibi ve yoğun girişimleri ile 2021 yılında 10 milyon TL’lik elektrik yatırımı yapılan ilçeye, 2022 yılında 30 milyon TL’lik yatırım hedefleniyor.

YÜREĞİR’E 40 MİLYONLUK ‘ELEKTRİK’ YATIRIMI

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in sıkı takibi ve yoğun girişimleri ile 2021 yılında 10 milyon TL’lik elektrik yatırımı yapılan ilçeye, 2022 yılında 30 milyon TL’lik yatırım hedefleniyor.

Yüreğir Belediyesi ile Toroslar EDAŞ, ilçede yaşanabilir mekanların oluşumu ve daha kaliteli, kesintisiz elektrik kullanımı için işbirliğine devam ediyor. 2021 yılında 10 milyon TL elektrik yatırımının yapıldığı Yüreğir’e, 2022 yılında 30 milyon TL’yi bulacak yatırım planlanıyor.

Çalışmalar kapsamında bir araya gelen Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ile Toroslar EDAŞ Dağıtım Direktörü Mehmet Kayacı, Yüreğir’de sokak sağlıklaştırması kapsamında ilçede elektrik altyapısının yenilenmesi adına yapılan ve yapılacak çalışmaları masaya yatırdı. Görüşmeye belediye başkan yardımcıları, belediyenin ilgili birim müdürleri ile Toroslar EDAŞ Yatırım Planlama ve Yapım İşleri Müdürleri ve uzmanları da katıldı.

KALİTELİ HİZMET KESİNTİSİZ ELEKTRİK

Devam eden çalışmalarla ilgili bilgi veren Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, son 3 yılda ilçede birçok mahalleyi kapsayan elektrik yenileme çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyledi. Modern ve daha yaşanabilir bir şehir oluşturabilmek için elektrik hatlarının yer altına alınıp ihtiyaç duyulan yerlere daha büyük güçte trafo tesislerinin yapılarak kaliteli elektrik kullanımını sağlayabilmek amacıyla Toroslar EDAŞ ile işbirliği yaptıklarını ifade eden Başkan Kocaispir, vatandaşların artan elektrik ihtiyacının kaliteli ve kesintisiz karşılanabilmesini hedeflediklerini dile getirdi.

2021’DE 10 MİLYONLUK YATIRIM

Yüreğir Belediyesi ile Toroslar EDAŞ’ın birlikte yürüttüğü projeler kapsamında 2021 yılında 5 ayrı mahallede çalışma gerçekleştirildiğini kaydeden Başkan Kocaispir, yaklaşık 10 milyon TL’yi bulan bu çalışmalar kapsamında Sarıçam Deresi’nin her iki yolunun çift taraflı olarak aydınlatıldığını, sokak sağlıklaştırmaları ile 19 Mayıs, Çamlıbel, Kışla, Köprülü ve Kazım Karabekir mahallelerinde yeni trafo tesisleri yapılarak elektrik hatlarının yer altına alındığını söyledi.

2022’DE HEDEF 30 MİLYON

Yüreğir Belediyesi ile Toroslar EDAŞ arasında yapılan işbirliği ile 2022 yılından itibaren programa alınmasına karar verilen 6 elektrik projesinin bedelinin yaklaşık 30 milyon TL’yi bulacağını açıklayan Başkan Kocaispir, “2022 yılında Sarıçam Deresi’nin her iki tarafının aydınlatma çalışmalarına devam edilecek. Mustafa Kemalpaşa Bulvarı’ndaki aydınlatmalar yenilenecek. Başak, Yavuzlar, Akıncılar ve Ulubatlı Hasan Mahallelerimizde elektrik hatları yer altına alınarak ilave trafo tesisleri hayata geçirilecek. Ayrıca ihtiyaç duyulan mahallelerimiz için de planlama çalışmalarımız devam edecek.” şeklinde konuştu.